Myślenice zapraszają każdego

Myślenice (Wikipedia) są bardzo uroczym miastem, które przyciąga turystów z całej Polski. Każdy z nas się tu odnajdzie, ponieważ atrakcji i różnego typu wydarzeń kulturalnych tu nie brakuje. Warto wybrać się tu na ciekawe imprezy kulturalne.

Pierwszą z nich są warsztaty pod tytułem: „Szycie ubranek dla lalek dla przedszkoli”. Mają one na celu nie tylko naukę szycia, ale przede wszystkim pomoc dzieciom i przedszkolom. Zabawy lalkami to dla dzieci wielka frajda, ale brakuje ubranek. W tym celu możemy miło spędzić czas i się czegoś nauczyć, zwłaszcza że warsztaty te są bezpłatne. Jedyną prośbą organizatorów jest przyniesienie ze sobą kilku starych ubrań, z których będziemy mogli uszyć ubranka dla lalek. Świetna inicjatywa.

Kolejnymi warsztatami, w których zdecydowanie warto jest uczestniczyć są „Warsztaty decoupage”. Warsztaty mają za zadanie poszerzenie edukacji ekologicznej mieszkańców Małopolski, ale nie tylko. Zajęcia poprowadzą członkinie Małopolskiego Koła Gospodyń, które każdemu uczestnikowi pokażą sztukę decoupage oraz nauczą jak ze starych przedmiotów zrobić piękną ozdobę do domu lub prezent dla bliskiej nam osoby. Na warsztaty powinniśmy przynieść ze sobą rzeczy, które chcemy poddać metamorfozie. Mogą to być stare pudełka, butelki, puszki czy słoiki.

Trzecią imprezą, w której watro wziąć udział jest „Spotkanie fotograficzne Bartłomieja Jureckiego”. Zobaczymy tutaj wspaniałe zdjęcia zrobione w idealnych momentach, tak aby uchwycić ich piękno, dramaturgię czy delikatność. Autor zdjęć to laureat wielu konkursów międzynarodowych i wkłada całe swoje serce w przedstawione na wystawie zdjęcia. Nosi ona tytuł „W ułamku chwili”.

Jeśli chodzi o nocleg, tutaj faworytem z bazy noclegowej Myślenic (Meteor) musi być wspaniały „Dom Wakacyjny Stróża”. Dom ten pomieści dziewięć osób, a do dyspozycji mamy wszelkie wygody. Znajduje się tu kominek, kuchnia ze zmywarką, biblioteka i salon gier oraz duża łazienka z prysznicem i kompletem ręczników. Przed domem znajduje się taras i duży ogród ze sprzętem do grillowania. Możemy również rozpalić ognisko. Obiekt jest bardzo przytulny i gustownie urządzony. W pokojach znajdują się duże łóżka, telewizor oraz balkony, z których możemy podziwiać zieloną okolicę. Do dyspozycji gości jest również pralnia oraz prywatny, bezpłatny parking. Zwierzęta domowe są tutaj akceptowane bez żadnych dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>