Wątek narciarstwa w Kościelisku

Wypoczynek w górach posiada tę zasadniczą przewagę nad innymi miejscami w Polsce, że oferuje swoim odwiedzającym szereg atrakcji zarówno w okresie letnim jak również zimowym. Na jakie atrakcje mogą liczyć turyści odwiedzający polską część Tatr zimą?

Bogata baza turystyczna oferuje bardzo szeroki wybór, więc każdy z łatwością znajdzie coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zima w górach to przede wszystkim doskonała okazja do uprawiania sportów zimowych => https://pl.wikipedia.org/wiki/Sporty_zimowe. Pod tym względem atrakcje Kościeliska prezentują się wręcz doskonale, stanowiąc świetną bazę wypadową dla osób chcących spędzić swój wolny czas w sposób aktywny, uprawiając swoją ulubioną dyscyplinę spośród sportów zimowych. Ukazuje się, że warto jest skorzystać z oferty noclegowej => , które umożliwia nam miasto.

Jedną z najpopularniejszych, znanych w całej Polsce tras zjazdowych jest oczywiście ta znajdująca się na zboczach Kasprowego Wierchu. Istniejąca kolejka linowa znakomicie ułatwia uprawianie narciarstwa zjazdowego, a dość duży wybór tras sprawia, że są one dostępne dla ludzi o różnym stopniu umiejętności narciarskich i kondycji fizycznej. Kościelisko to również raj dla miłośników tradycyjnego narciarstwa biegowego. Przygotowana trasa nie jest trudna technicznie, stąd też jest dostępna również dla najmłodszych i najstarszych zwolenników tego rodzaju ruchu. Poza aktywnym spędzaniem czasu ta forma narciarstwa oferuje również możliwość podziwiania pięknych górskich krajobrazów, wśród których prowadzi wytyczona dla biegaczy trasa.

Skitouring to z kolei propozycja dla prawdziwych narciarzy, którzy przyjeżdżając w polskie Tatry pragną przeżyć coś wyjątkowego. Jedną z najtrudniejszych, a zarazem oferujących potężny zastrzyk adrenaliny tras skitorourowych jest prowadząca z Kuźnic na Świdnicką przełęcz. Przygotowana przez prawdziwego pasjonata tego rodzaju narciarstwa posiada duży stopień trudności, stąd też jest zalecana dla osób dobrze poruszających się na nartach. Wszyscy Ci, którzy jednak odważą się na jej przebycie, zostaną nagrodzeni przez fantastyczne miejsca, przez które dane im będzie przejechać podczas przemierzania tego szlaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>